Заняття для дітей, що розвиває мислення та допомагає проявити емоції. Як фарби, олівці та діджитал технології зроблять дозвілля дітей цікавішим

September 5, 2022

Діти наповнюють наше життя позитивом і енергією. Однак трапляється, що дитина потребує уваги, а в батьків не вистачає на це сил. Бо сили спрямовані на волонтерську або цивільну роботу, побут, військову службу.

Особливо актуальною така ситуація може бути в родинах військовослужбовців, коли один із батьків на фронті, а дорослим, які поруч з дитиною, в силу різних обставин може бути непросто знайти для малечі цікаве заняття.

Тож для батьків ми підготували прості кроки про те, як малювання може зробити дозвілля дітей цікавішим.

Чому саме малювання?

не потребує великих зусиль

тренує абстрактне мислення

дає теми для обговорення, налагоджує емоційний зв‘язок

доступне як у офлайн, так і у діджитал форматі

У будь-якому разі, пам‘ятайте — дітям важливо бути у полі вашої уваги — так вони відчувають любов та безпеку. Коли бракує енергії рухатися, достатньо простого бути поруч. Якщо сили відновилися, ініціюйте спілкування та різноманіття.

1. Інструменти. Вам підійде все, що можна знайти. Фломастери, олівці, фарби, крейда, вугілля, а може вам захочеться робити малюнки на піску або з борошна? Пригадайте, коли ви самі востаннє малювали фарбами? Чи знаєте ви, як відрізнятиметься малюнок, коли малювати аквареллю, а коли гуашшю? Чи можете дати відповідь на питання, який саме пензель – тонкий чи товстий, принесе вам більше задоволення від процесу? Може саме зараз час знайти відповіді на ці питання? У будь-якому випадку, хоча б набір фломастерів чи кольорові олівці – це вже стартовий набір для творчості.

2. Страх помилки. Звісно, діти, які люблять малювати, зазвичай і самі знаходять для цього процесу і час і сюжети. А що ж ті, кому не вдається? Багато дітей не малюють лише тому, що вважають, що у них це не виходить  і тому соромляться. Не бійтесь малювати разом, і показати дитині, що у вас не виходить теж,  але ніщо не заважає отримувати задоволення від процесу. Та й завжди можна знайти пару уроків у мережі, і вже дивуватись першим успіхам.

3. Не придумується сюжет? Але ж є колір! Малюйте кольорові плями. Сьогодні ви абстракціоністи! Ви ж знаєте, що кольорами можна виражати емоції і передавати настрій. Таке малювання може також допомогти порозумітися з дитиною.

4. Керуйте. Не залежно від віку, дитині може бути складно самій організувати процес. Запропонуйте їй алгоритм, кілька ідей або сюжетів. Згадайте якісь історії, які з вами нещодавно траплялись, фільми, що бачили. Пропонуйте малювати улюблених персонажів, тваринок, або взагалі придумайте нову. Це допоможе розважитись і розвивати креативність.

5. Використовуйте прості форми. Намалюйте на аркуші паперу декілька кіл або квадратів, і запропонуйте дитині кожне з них перетворити на якийсь малюнок. Можна робити це разом, а потім порівняти що у кого вийшло.

6. Малюйте удвох одночасно. Це може бути навіть ваш спільний малюнок, де ви розподілите ролі, або будете по черзі головним. А потім по ньому можна спільно придумати сюжет чи казку.

7. Обговорюйте та привносьте різноманіття. Спитайте дитину, чим і як би їй хотілось помалювати саме сьогодні. Уточніть, які інструменти їй комфортніші і чому.

8. Не варто недооцінювати програми для малювання. Зараз діти охоче малюють у телефоні або на планшеті у спеціальних редакторах. Перевагою такого малювання є те, що дитина краще може контролювати процес – адже помилку у будь-який момент можна виправити. Це особливо цінне для тих дітлахів, які соромляться або дуже турбуються за те, як вийде малюнок.

Якщо кроки здалися вам корисними, зберігайте їх на майбутнє, поширюйте, надсилайте тим, кому це буде корисно.

Наша служба працює в телефонному режимі для військовослужбовців і їх родичів.

Якщо ви відчуваєте, що потребуєте підтримки дружнього плеча або маєте питання щодо емоційного стану, поведінки дитини телефонуйте:
0 800 332 720

Допомагаємо щодня з 10:00 до 20:00, дзвінки безкоштовні.

Матеріал підготовлено командою Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців.

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023