Структура підпорядкування в ЗСУ. Розуміння цієї інформації допоможе як військовим, так і їхнім рідним, особливо у процесі пошуку рішень і при виникненні питань

June 23, 2023

Як рідному військовому оформити направлення на лікування? До кого звернутися, якщо є питання матеріального забезпечення під час несення служби? Хто приймає рішення про надання захиснику можливості на відновлюваний відпочинок? Такі питання часто турбують членів сімей військовослужбовців та спонукають шукати рішення поза армією.

Може здатися, що знання військової структури — занадто складна річ, особливо, якщо стикаєтеся з цим чи не вперше. Але розуміння допоможе як військовому, так і їхнім рідним, особливо у процесі пошуку рішень і при виникненні питань.

Перед тим, як шукати відповіді, варто мати інформацію, де саме служить ваш рідний військовий: до якого виду, роду чи сил військ він належить. На прикладі Сухопутних військ ЗСУ можна зрозуміти структуру підпорядкування: оперативне командування Сухопутних військ — бригада (полк) — батальйон — рота — взвод — відділення. Коли ваш рідний у війську, всі дії щодо служби, відбуваються за рішенням прямого командира, до якого військовий особисто звертається  усно чи написавши рапорт.

В армії існує принцип вертикалі: малі підрозділи входять у великі і на кожному щаблі є командир, що відповідає за особовий склад підрозділу і підпорядковується старшому командиру.

У разі виникнення питань щодо матеріального забезпечення, направлення на лікування, отримання відпустки військовий особисто звертається до безпосереднього командира усно чи написавши рапорт.

Буває, що з безпосереднім командиром немає зв’язку, тоді військовому потрібно звернутися до старшого наступного прямого командира. Для цього варто розуміти, як працює вертикаль командування.

Наприклад, коли захисник служить у відділенні, його прямим командиром є командир відділення. З усіх питань чи дій щодо несення служби військовий особисто усно, або написавши рапорт, звертається до нього. Якщо немає зв’язку з безпосереднім командиром відділення, захисник може звернутися до старшого наступного прямого командира, це командир взводу. Якщо зв’язку з таким немає - звертається до командира роти. Якщо зв’язок з ним теж неможливий, треба звертатися до командира батальйону.

Якщо відсутній зв’язок зі штабом батальйону, можна звернутися до військової частини й безпосередньо командира бригади. Також у кожного командира роти, батальйону та бригади є заступники, які відповідають за різні напрями роботи.

Тож рідні військових можуть бути певні — у захисників завжди є до кого звернутись у разі виникнення питань. Головне — збережіть собі  усі необхідні дані, щоб знати, до кого з яких питань звертатись всередині військової структури. У нагоді стане листівка для родин військовослужбовців: http://bit.ly/3TFSpFT.

Якщо ви або хтось із ваших знайомих військових чи їхніх родичів потребує підтримки, телефонуйте до Служби підтримки за номером 0 800 332 720 або пишіть в телеграм @pidtrymkainua. Тут ви можете отримати психологічну підтримку, консультації й супровід із соціальних питань. Наші двері завжди відкриті.

Матеріал підготовлено командою Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023