Спілкування на час відправлення коханого до зони бойових дій

September 11, 2022

Перебування рідної людини у зоні бойових дій для багатьох сімей військовослужбовців є серйозним викликом. У таких обставинах хочеться знайти можливості, які дадуть змогу хоч якось вплинути на ситуацію.

Ділимося з вами прикладними рекомендаціями-лайфхаками, які можуть бути помічними в цих умовах для дружин і мам військовослужбовців.
1. Скоординуйте канали зв‘язку з військовослужбовцем і частоту комунікації з ним.
2. Узгодьте із вашим рідним свої дії на випадок відсутності із ним зв‘язку, якщо він не попереджав про це.
3. Домовтеся із вашим військовим про додатковий контакт із його найближчого оточення (побратим/рідні побратима). І погодьте, у яких випадках ви звертаєтеся до цих осіб.
4. Знайдіть контакт із представником військової частини, в якій служить ваш військовий. Там можна уточнювати важливу інформацію.
5. Збережіть контакти найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП – колишні військкомати). Туди можна звернутися за підтримкою та інформацією.
6. Якщо в родині є діти, приділіть їм максимальну кількість уваги і часу. Саме зараз вони потребують цього найбільше.
7. Складіть список осіб та установ, до кого та куди ви можете звернутися за допомогою з різних питань (друзі, родичі, знайомі, сусіди, державні і не державні установи).
8. Визначте для себе декілька джерел, де ви читаєте новини, і частоту їхнього моніторингу. Це зекономить ваш час та збереже сили. Читати про все і всюди неможливо і не потрібно.
9. Дізнайтеся, які громадські та релігійні організації є у вашому регіоні, і з яких питань там можуть вам допомогти. Також буде доречно скласти перелік організацій, які працюють онлайн.
10. Встановіть контакт і тримайте зв'язок, за можливості, з дружинами/матерями військовослужбовців підрозділу, де служить ваш чоловік/син для взаємодії та обміну інформацією.

Якщо Ви не знаєте таких жінок, з ким можете комунікувати, запрошуємо на групи підтримки для дружин та матерів військовослужбовців. Взаємопідтримка та спілкування з жінками, які мають схожі переживання, дають змогу знизити рівень тривоги та додають сил впоратись з існуючими викликами.

Спілкування наразі відбувається онлайн на платформі Zoom. Такі зустрічі супроводжують фахові психологи, які мають великий досвід проведення підтримуючих груп.  Аби спілкування було максимально товариським та комфортним просимо заповнити цю анкету за посиланням https://forms.gle/77CAwcoXYkufsKjU9

Нагадуємо, що для сімей військовослужбовців також працює телефонна лінія Служби психосоціальної підтримки.
Наша команда надає:
безкоштовну психологічну допомогу при різних емоційних станах;
консультації стосовно різних соціальних питань.

Ми працюємо щодня з 10:00 до 20:00 (без вихідних).
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для дзвінків з Польщі: +48226022512
Всі дзвінки безкоштовні.

Матеріал підготовлено командою Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023