На Львівщині в реабілітаційному центрі «Галичина» українські захисники можуть пройти медичну, фізичну та психологічну реабілітацію

November 15, 2022
Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» обслуговує людей з інвалідністю, в тому числі військовослужбовців та членів їхніх сімей з усіх областей України, надаючи їм реабілітаційні послуги, створюючи добрі умови для навчання та проживання.

Послуги, які надаються спеціалістами закладу:

медична реабілітація
фізична та фізкультурно-спортивна реабілітація
психологічна та психолого-педагогічна реабілітація
професійна реабілітація
соціальна реабілітація
трудова реабілітація

До переліку безплатних послуг психологічної допомоги, яку можуть отримати українські захисники та захисниці та члени їхніх сімей, входять:

● первинна психодіагностика;

● визначення психологічної проблеми або психічного розладу, рівня психосоціальної дезадаптації та можливості отримувати фахову допомогу стаціонарно, амбулаторно чи дистанційно; 

● формування індивідуального плану психологічної реабілітації;

● надання стаціонарної психологічної допомоги, амбулаторно (за бажанням) відповідно до індивідуального плану або дистанційно;  

● у разі потреби — психіатричний огляд;

● психологічна підтримка членів родини, навчання технікам самодопомоги; інформування щодо проблем з психічним здоров'ям, психоедукація; 

● проведення необхідних психодіагностичних тестів у динаміці;

● застосування методів психологічного впливу та психотерапевтичних інтервенцій;  

● за необхідності — призначення медикаментозної терапії, відстеження побічної дії призначеного лікування та його корекція; 

● формування висновку-прогнозу психологічної реабілітації з інформацією про надані психологічні послуги та подальші рекомендації. 

Щоб пройти психологічну реабілітацію, потрібно взяти направлення у сімейного лікаря, терапевта чи лікуючого лікаря й самостійно звернутися у медичний заклад, який надає такі послуги. 

Заступник директора з медичної роботи реабілітаційної установи Володимир Ярославович Головацький пояснив:

«Це не є лише медична чи фізична реабілітації. Це всі сім видів реабілітації: медична, фізична, психологічна, психолого-педагогічна, фізкультурно-спортивна, професійна та трудова».

Коли захисники потрапляють до центру, то вважаються ще дійсними військовослужбовцями, тобто продовжують своє лікування.

«Є такі, хто отримав свої поранення недавно – два з половиною тижні тому. Госпіталь стабілізував стан, прооперували, шви ще є і пацієнт прибуває сюди. Тут він проходить підготовку до протезування, ми маємо контакти усіх сертифікованих протезних підприємств. Вони самостійно, за порадами своїх бойових товаришів вибирають протезне підприємство, укладають із ним договір. Усю супутню документацію ми намагаємося їм допомогти оформити, тому що вони як військовослужбовці мають право запротезуватися ще до отримання інвалідності. Що є дуже великим плюсом. Цю зміну ввели навесні і вона дуже суттєва. Хлопці не тратять масу часу на оформлення інвалідності. Вони відразу після поранення починають активну роботу. Фактично до місяця часу вони отримують тимчасовий протез, на якому навчаються ходити. Надання постійного протезу, який освоюють десь тиждень-півтора, залежить від протезного підприємства. Тоді військовослужбовці йдуть у госпіталь на центральну військову комісію, яка їх демобілізує чи навпаки залишає служити в ЗСУ», – розповідає лікар.

За його словами, десь 70% пацієнтів центру хочуть повернутися назад у Збройні Сили України.

«Але є складні випадки і щоб не було якогось важкого розчарування, ми їх психологічно готуємо: мовляв, треба намагатися, але не слід виключати інші можливості. Тому що деколи буває так, що людина вже собі побудувала плани і приходить до командира частини, а той каже, що не може прийняти на службу», – зауважив Володимир Ярославович.

Практично у всіх хлопців дуже високий бойовий дух, але вони після важких бойових дій, мають важкі спогади, погано сплять і дуже часто страждають від фантомних болів. Їх консультують психотерапевти та психіатри.

Психологічна  реабілітація

Психологічна діагностика – включає використання різних методик, тестів, спостереження, опитувальників (на виявлення особистісних особливостей, міжособистісних відносин, пізнавальних процесів). На підставі результатів психодіагностичних досліджень складається план щодо подальшої корекції або консультаційної роботи.

Психологічна просвіта та інформування – первинна індивідуальна консультація, тематичні лекції, диспути, групові ігри, фільмотерапія, бібліотерапія.

Психологічне консультування – психологічна допомога людям, що знаходяться в межах психологічної норми в адаптації, розвитку і розширення особистісного потенціалу . Види консультування: індивідуальне консультування, групове консультування, сімейне консультування.

Психологічна підтримка і супроводження – соціально-психологічні тренінги, ділові ігри, профконсультація, профорієнтація, зустрічі в групах за інтересами.

Психотерапія – когнітивно-поведінкова терапія, тілесно-орієнтована терапія, логотерапія, аутогенне тренування (терапія самовиховання), психогімнастика, арт-терапія: психодрама , музикотерапія (активна, пасивна ), ароматерапія, бібліотерапія, анімотерапія, іпотерапія, працетерапія, символдрама, пісочна терапія, гарденотерапія, натур психотерапія.

Групова робота – тренінги особистісного росту, заходи з просвіти та психопрофілактики, сімейна психотерапія , робота різноманітних терапевтичних груп, заняття в майстернях , соціотерапія , ігротерапія, психотерапія кризових станів, поведінкова терапія, дискусійна терапія, та інше.

Основна ціль психологічної реабілітації Центру – сформувати або відновити соціально адаптовану особистість , допомогти у виборі професії, підтримувати в психологічно складних ситуаціях, сприяти адаптації, ефективному навчанні в Центрі, збільшенню реабілітаційного потенціалу.

КОНТАКТИ:

79070; м. Львів

вул. Хуторівка 38

тел./факс (032) 221-59-08, (032)222-09-44

reablinfo@gmail.com

Матеріал підготовлено на основі інформації сайту Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»  та публікації на сайті видання Дивись.info

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023