Алгоритм отримання одноразової грошової допомоги для родини загиблого військовослужбовця

September 11, 2023
Представниця Подільського районного у місті Києві ТЦК та СП Катерина Тищенко розповіла про алгоритм отримання одноразової грошової допомоги (ОГД) для родини загиблого захисника чи захисниці.

За її словами, родичі загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці можуть реалізувати право на отримання ОГД з дня загибелі, після отримання свідоцтва про смерть. Виплата розподіляється рівними частками на всіх передбачених законом отримувачів, а саме: батьків; одного із подружжя, який не одружився вдруге; дітей, які не досягли повноліття, або дітей, яким виповнилось 18 років і вони навчаються на денній формі навчання; утриманців загиблого, якими вважаються члени родини, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника.

Якщо особа, яка має право на отримання ОГД, протягом трьох років з дня виникнення такого права не реалізувала його, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на отримання ОГД.

Сума ОГД складає 15 млн. гривень, призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають на неї право, за їх особистою заявою чи заявою їхніх представників. На першому етапі це 1/5 частини від призначеної суми ОГД, залишок 4/5 виплачується щомісячно, рівними частками впродовж 40 наступних місяців.

Для призначення виплати члени родини звертаються до РТЦК та СП незалежно від місця реєстрації та пишуть власноруч заяву.

До заяви члени родини додають копії таких документів:

паспорт або ID паспорт з довідкою про реєстрацію місця проживання;
картку платника податків; сповіщення про смерть;
документи, що підтверджують родинні зв’язки із загиблим;
свідоцтво про смерть загиблого;
лікарське свідоцтво про смерть чи довідку про причину смерті;
витяг про несудимість особи, яка подає заяву;
для представників неповнолітніх дітей загиблого – рішення місцевої держадміністрації або суду про встановлення над дитиною опіки.

Джерело: Facebook Мілітарі Медіа Центр

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023