«Сім’я — ключове середовище для відновлення військових», – Наталія Умеренкова на «Форумі розвитку та відновлення»

October 20, 2023
Існує ілюзія, якщо військовий живий, функціональний і як часто можна почути «заробляє сто тисяч», то такій сімʼї ніяка увага і підтримка не потрібна. Але це неправда. За півтора роки роботи нашої Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців ми точно знаємо, наскільки важлива увага і підтримка для таких сімей.

Звичайний приклад, коли кохана військового, працює, залишається вдома з дітьми, вирішує питання, які зазвичай ділилися на двох і до того всього додається тривога за чоловіка — це все як мінімум призводить організм до нервового виснаження.

Саме про це говорила голова ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» Nataliya Umerenkova на «Форумі розвитку та відновлення». Дякуємо Тепле Місто / Teple Misto за майданчик для професійного обміну думками щодо такої важливої теми, як психосоціальна підтримка сімей військових у громадах. Також дякуємо Міжнародний фонд "Відродження" за підтримку корисних ініціатив.

Державні структури на локальному рівні мають бачити всі категорії сімей військовослужбовців:
  • сімʼї загиблих
  • сімʼї зниклих
  • сімʼї полонених
  • сімʼї важкопоранених
  • сімʼї ветеранів
  • сімʼї тих, хто служить і перебуває на звʼязку з сімʼєю.

Якщо перші 5 категорії у громадах відомі, бо потрапляють до різних реєстрів, то про останню категорію не знають, допоки ті самі родини не звернуться по допомогу. Звісно, такі сім’ї справляються, звісно змушені вчитися проходити нові виклики. Вони мало просять допомоги в інших, бо «навіщо це комусь треба», «йому там ще гірше», «іншим ще гірше». Але внутрішня батарейка не вічна, і мусить мати паузи і підзарядки.

Підтримуюче соціальне середовище є зцілюючим при емоційних потрясіннях і дає відчуття безпеки та допомагає долати труднощі.

Громади можуть зіграти важливу роль у посиленні психосоціальної підтримки шляхом створення таких сервісів:
  • послуги і простори підтримки, які мають бути видимими у всіх доступних місцях, щоб кожен знав, що є куди звернутися за допомогою в разі потреби.
  • сервіси, куди можна звернутися в ситуації безпорадності, нерозуміння дій з документами, побутовими проблемами.
  • довірливе середовище взаємопідтримки, де тебе розуміють і хтось зі спільноти може допомогти.
  • програми для сімейних ретритів, під час яких емоційно воз'єднується сімʼя, йде обговорення і переосмислення зміни ролей, налагоджується емоційна близькість.

Сімʼя є найближчим соціальним оточенням для відновлення військового під час його служби і коли він стає ветераном. Тому вкрай необхідно підтримувати сім’ї військовослужбовців.

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023