Проміжні підсумки: робота з надання соцпослуг військовим та їхнім сім’ям у в/ч ЗСУ

January 22, 2024
Проміжні підсумки роботи ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» з пілотування проєкту надання соціальних послуг для військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах ЗСУ за Постановою КМУ 1050.

З 1 грудня 2023 року реалізовуємо проєкт на базі 135 окремого Батальйону Територіальної Оборони

За цей час ми:
  • опрацювали близько 100 звернень від військових і членів їхніх сімей;
  • організували групи для дружин і для матерів військовослужбовців на час перебування підрозділу на передовій, такі зустрічі проводять психологи нашої організації, які модерують групові зустрічі, щоб простір був дружнім і підтримуючим;
  • відпрацювали взаємодію з представниками у громадах для вирішення соціальних питань.

Для нас участь у цьому проєкті — це продовження нашої роботи над формуванням системи психосоціальної підтримки сімей захисників в країні і системи сімейної готовності до викликів служби у підрозділі зокрема.

Коли військовий на війні, то вся сімʼя на війні. Адже служба в армії це виклик для всієї сімʼї. А очікування рідних, які на передовій — це хвилювання 24/7.

Якщо члени сімей залишаються в цьому самі, то складніше удвічі. А коли до цього додаються ще побутові, фінансові, бюрократичні моменти, то складніше втричі.

І якраз завдання соціальної роботи у підрозділі і соціального супроводу — це бути в поміч тим, хто цього потребує, хто не знає, до кого і яким чином звернутися стосовно документів, і тим, хто шукає спеціалістів для себе або для дітей, в тому числі профільних психологів. І тим, хто потребує супроводу і консультацій про виплати, медичну допомогу і реабілітацію. Тому наявність у підрозділі фахівця, який має повноваження і ресурси організувати цю роботу — велика підтримка і для сімей військових, і для підрозділу.

Цей проєкт — суттєвий крок до становлення системного та сталого партнерства між сімʼями військових, армією і громадами.

Дякуємо за співпрацю командуванню батальйону і усім представникам військової частини за допомогу у реалізації проекту. Висловлюємо вдячність Міністерству соціальної політики України, Міністерству оборони України за реалізацію проєкту і розбудову системи підтримки сімей захисників.
Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023