Наталія Умеренкова поділилася досвідом роботи Служби із регіональними координаторами програми «Ти як?»

October 11, 2023
Психологиня та керівниця Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців Наталія Умеренкова поділилася досвідом організації допомоги родинам захисників із регіональними координаторами програми «Ти як?». Спілкування та обмін досвідом відбулися під час семінару на тему «Підтримка сімей військовослужбовців». Захід відбувся за запрошенням Координаційного центру КМУ/Mental Health UA.

Регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» наголосили, що під час анкетування отримувачів послуг у сфері ментального здоров'я виявили велику потребу в громадах в підтримці для родин військовослужбовців. Тож семінар став можливістю вдосконалити існуючі сервіси та створити нові, враховуючи успішний досвід роботи ініціативи «Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців».

Допомога тим, хто нас захищає

Наталія Умеренкова розповіла, як вже з перших тижнів повномасштабного вторгнення, співробітники громадської організації «Громадський рух «Жіноча Сила України» створили «Службу психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців». Проєкт працює за напрямками: гарячу телефонну лінію, онлайн-групи підтримки для дружин і матерів захисників, а також надання індивідуальних консультацій психологами. Усі послуги — безоплатні. 

Багатоканальний номер 0 800 332 720 працює щодня з 10:00 до 20:00 без вихідних. Усі дзвінки на території України — безоплатні. Спілкування — конфіденційне. Тут нададуть консультації та супровід із соціальних питань і психологічну підтримку. Проконсультуватися із спеціалістом можна також в Telegram@pidtrymkainua

Групи підтримки для дружин (наречених, партнерів, сестер) та окремо для матерів військовослужбовців у форматі онлайн. Це майданчик для спілкування жінок, які переживають схожі життєві виклики. Серія онлайн-зустрічей відбувається раз на тиждень, у супроводі психологів. Тут жінки можуть покращити свій емоційний стан, дізнатися, як підтримувати себе і свого військового, відчути взаємопідтримку, отримати нові знайомства. Стати учасницею таких зустрічей можна за попередньою реєстрацією, заповнивши анкету на сайті www.pidtrymka.in.uaабо зателефонувавши на лінію 0 800 332 720

Індивідуальну онлайн-консультацію фахівці надають, коли військовим або їхнім рідним потрібна глибша психологічна допомога, ніж та, яку можна отримати на телефоннійлінії чи у групах підтримки.

Також під час семінару Наталія Умеренкова надала практичні рекомендації щодо створення сервісу психосоціальної підтримки для сімей військовослужбовців.

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023