Стартував пілотний проєкт: надання послуги соцсупроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин

November 8, 2023

Соціальний супровід на базі військових частин – це можливість для військового та його родини отримати допомогу при розв’язанні цивільних питань на початку служби, під час її проходження та на етапі демобілізації. Це низка заходів для військових та їхніх родин для підтримки у цивільному житті. Коли людина розпочинає службу в Збройних Силах, її родина може потребувати допомоги та підтримки у цивільних питаннях. Наприклад, лишаються без допомоги літні батьки, вагітна дружина чи діти з інвалідністю.

Ключова мета послуги – це створити надійний тил військовому чи військовій, допоки триває служба, надати психосоціальну підтримку військовому та родині у питаннях, що не стосуються напряму військової служби. Зокрема, проконсультувати щодо оформлення документів чи представництва в державних установах, проінформувати щодо виплат та пільг, забезпечити правничу допомогу, організувати підтримку сім’ї разом із фахівцями соціальної роботи у громаді.

Упродовж декількох місяців Мінсоцполітики, спільно з Міноборони, проводили підготовку запуску цієї послуги у пілотному проєкті. Цей час команда активно працювала з військовими частинами, навчала потенційних надавачів послуг.

Пілот було реалізовано у чотирьох областях – Полтавська, Київська, Івано-Франківська та Волинська. Там відібрані військові частини, які перші долучилися до проєкту, а також організації, які стали надавачами послуг, тобто тими, хто забезпечував цю підтримку.

Наша громадська організація «Громадський рух «Жіноча Сила України» стала одними із надавачів послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Наша команда вже майже 10 років надає психосоціальну підтримку членам родин військовослужбовців та сприяє формуванню системи соціально-психологічної підтримки сімей військовослужбовців у військових структурах та в країні.

Тож наша команда з власного професійного досвіду знає, що, коли в родині близький йде захищати країну, зʼявляється мільйон, незнаних доти, турбот та обовʼязків.

До кого звернутися по допомогу? Хто зможе  проконсультувати щодо оформлення документів чи представництва в державних установах, проінформувати щодо виплат та пільг, забезпечити правничу допомогу, надати психологічну допомогу дорослим і дітям, організувати іншу соціальну підтримку на запит конкретної сімʼї?

І тепер військові та їхні родини зможуть отримати послугу соціального супроводу на базі військових частин!  А наша організація «Громадський рух «Жіноча сила України» стала одним із чотирьох надавачів цієї послуги. Отримати допомогу у цивільних питаннях на початку служби, під час її проходження та на етапі демобілізації  зможуть військові та члени їх сімей у військових частинах Полтавської, Київської, Івано-Франківської та Волинської областей. Вони перші долучилися до пілотного проєкту.

Залучення неурядових організацій до процесу надання послуг дозволить розширити ринок надавачів соціальних послуг, а головне – покращити ефективність надання таких послуг завдяки відповідній експертизі. Ця співпраця є важливим внеском у всебічну підтримку військових та їхніх родин під час і після військової служби.

Ми раді бути частиною команди, яка долучена до цієї роботи. І раді ділитися напрацьованою експертизою для підвищення ефективності надання  психосоціальної підтримки військовим та їхнім родинам.

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023