Директорка ГО «Жіноча Сила» провела воркшоп для журналістів на Donbas Media Forum-2023

December 4, 2023

10 та 11 листопада в Києві відбувся Donbas Media Forum-2023, де учасники та гості заходу обговорили трансформації, які відбуваються в українському медіасередовищі.

Повномасштабна війна в Україні принесла зміни в кожну з індустрій як на глобальному рівні, так і на локальному. Українські медіа переживають буремні часи, але продовжують приймати виклики та адаптовуватися під нові реалії у прифронтових зонах та у тилу.

Директорка Громадського руху «Жіноча Сила України», кандидат психологічних наук, практикуючий психолог, старший науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України Наталія Умеренкова взяла участь в DMF-2023.

Вона провела для журналістів воркшоп «Психологічна травматичність роботи журналістів під час нескінченної війни. Які є можливості для виходу журналістів з ментальної кризи» та розкрила тему психологічної стійкості.

«Якщо журналіст відчуває, що у своїй роботі він перетинає межі власної психічної витривалості, то час себе підтримати», — зауважила психологиня.

Коли слова «зруйнований світ» стають не лише заголовком новин, але й реальністю, журналісту може бути важко утримати баланс між об’єктивністю та власним емоційним станом. Наталія Умеренкова під час воркшопу поділилася своїм досвідом і наголосила на тому, як розпізнати, коли ви або ваші колеги потребують допомоги спеціаліста, і де його знайти.

«Дуже радію, що у спільноті журналістів так багато людей, які дуже відповідально ставляться до свого самопочуття і шукають, що ще можна додати у свою скарбничку. Вдячна  усім присутнім за активність і включеність у взаємодію», — додала психологиня.

Donbas Media Forum — щорічна конференція, яка починаючи з 2015 року збирає журналістів і медіаменеджерів України та світу, дає можливість обговорити актуальні проблеми професії та налагодити комунікацію. У 2023-му спектр тем для обговорення та дискусій був широкий і водночас всі вони торкалися важливих питань та викликів сьогодення. На дискусійних майданчиках говорили про:

  • «Шлях України до ЄС: яка роль медіа в цьому процесі?»
  • «Трансформація, перетворення, перемога: роль медіа та інфлюєнсерів»
  • «Алгоритми vs Контент: як розповідати про війну онлайн у соцмережах і не тільки»
  • «Роль медіа в повоєнній відбудові»
  • «Виклик інформаційної реінтеграції жителів окупації: як, про що, для чого та якою мовою розмовляти з громадянами в окупації?»
  • «Можливості для регіональних медійників: запуск медіамережі «Вікно Відновлення»
  • «Роль медіа у висвітленні і документуванні воєнних злочинів»
  • «Етика та війна: актуальні виклики для журналістів»

Та ще багато іншого обговорювали українські та іноземні журналісти, медіаексперти, медіаменеджери представники влади та донорських організацій на DMF-2023.

«До воркшопу встигла послухати кілька цікавих дискусій в укритті, побачитись з тими, з ким давно не бачились вживу, познайомитися із партнерами, які готові далі нести слова підтримки сімʼям військових на своїх медіамайданчиках», — поділилася враженнями від заходу Наталія Умеренкова.
Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023