Наші фахівці відвідали воркшоп із організації послуги соціального супроводу для військових та їхніх родин на базі підрозділів ЗСУ

November 1, 2023
Команда Громадського руху «Жіноча сила України» взяла участь у 4-денному воркшопі з організації надання соціальної послуги соціального супроводу для військовослужбовців та членів їхніх родин на базі підрозділів Збройних Сил.
«Військові та їхні родини потребують різнопланової підтримки з першого дня служби. А особливо, коли військові з пункту постійної дислокації вирушають в район ведення бойових дій», — зауважила голова організації, кандидатка психологічних наук Наталія Умеренкова — «Це завжди супроводжується емоційним виснаженням через постійне хвилювання за рідну людину і подвійне навантаження сімейними питаннями, а також тривогою через нерозуміння, що робити у різних ситуаціях: «а якщо не буде звʼязку», «а якщо поранення», «а якщо грошей не буде», «а якщо війна вплине на стосунки», «а як я впораюсь тепер сама».
Фото: сайт Аrmyinform

Тут і стане у пригоді наш уже роками накопичений досвід підтримки військових та їхніх родин, зокрема через щоденну телефонну лінію «Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців» 0 800 332 720.

Завданням фахівця соціальної роботи буде організувати процес підтримки всіх членів сімʼї військовослужбовця та забезпечити доступ до всіх можливих ресурсів. Щоб було розуміння до кого з яких питань звернутися: і щодо важких емоційних станів, і щодо пільг, і щодо виплат та інших сімейних і побутових питань. Словом, це помічник і «адвокат» військового та його сімʼї, який працює, щоб забезпечити їхній спокій.
Це навчання спрямоване на посилення знань про:

  • інструменти реагування на потреби родини військового;
  • формування покрокового плану вирішення запитів від членів сім’ї про підтримку та консультації;
  • найбільш важливі для військових та їх родин соціальні питання;
  • робочі алгоритми кейс-менеджменту в наданні допомоги родинам;
  • програми сімейного консультування, психологічної підтримки та державні гарантії;
  • систему взаємодії представників ЗСУ та надавачів соціальних послуг.
Фото: сайт Аrmyinform

Зазначимо, послуга соціального супроводу на базі підрозділів ЗСУ запроваджується Міністерством соціальної політики у якості пілотного проєкту. До кінця року до неї мають доєднатись п’ять військових частин. У наступному році – до 35.

Проєкт реалізовується у партнерстві з Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України. Навчання проводиться Міністерством соціальної політики України у партнерстві з Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото: сайт Аrmyinform

Детальніше про навчання для організацій громадянського суспільства у сфері надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у Збройних Силах України читайте також у матеріалі видання Аrmyinform.

Отримайте підтримку
Телефонуйте щодня з 10:00 до 20.00.
Для дзвінків в Україні: 0800332720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Усі дзвінки безкоштовні*
*з метою вдосконалення роботи із забезпечення розгляду звернень фізичних осіб на Телефонну лінію Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей та вивчення проблемних питань, звернення можуть фіксуватись за допомогою документування мовленнєвої інформації
ГРУПИ ПІДТРИМКИ
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
© 2023