«Військові та їхні родини потребують різнопланової підтримки з першого дня служби. А особливо, коли військові з пункту постійної дислокації вирушають в район ведення бойових дій», — зауважила голова організації, кандидатка психологічних наук Наталія Умеренкова — «Це завжди супроводжується емоційним виснаженням через постійне хвилювання за рідну людину і подвійне навантаження сімейними питаннями, а також тривогою через нерозуміння, що робити у різних ситуаціях: «а якщо не буде звʼязку», «а якщо поранення», «а якщо грошей не буде», «а якщо війна вплине на стосунки», «а як я впораюсь тепер сама».
Тут і стане у пригоді наш уже роками накопичений досвід підтримки військових та їхніх родин, зокрема через щоденну телефонну лінію «Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців» 0 800 332 720.
Завданням фахівця соціальної роботи буде організувати процес підтримки всіх членів сімʼї військовослужбовця та забезпечити доступ до всіх можливих ресурсів. Щоб було розуміння до кого з яких питань звернутися: і щодо важких емоційних станів, і щодо пільг, і щодо виплат та інших сімейних і побутових питань. Словом, це помічник і «адвокат» військового та його сімʼї, який працює, щоб забезпечити їхній спокій.
Це навчання спрямоване на посилення знань про:
Зазначимо, послуга соціального супроводу на базі підрозділів ЗСУ запроваджується Міністерством соціальної політики у якості пілотного проєкту. До кінця року до неї мають доєднатись п’ять військових частин. У наступному році – до 35.
Проєкт реалізовується у партнерстві з Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України. Навчання проводиться Міністерством соціальної політики України у партнерстві з Isar Ednannia у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Детальніше про навчання для організацій громадянського суспільства у сфері надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у Збройних Силах України читайте також у матеріалі видання Аrmyinform.